TYVEK - něco málo o materiálu

Tyvek je vysoko odolný a lehký materiál vyvinutý společností DuPont v roce 1955. Jedná se o syntetický polyethylenový materiál, který je známý svou vysokou pevností, odolností vůči trhání a propustností vzduchu a vody.

Hlavní vlastností Tyveku je jeho jedinečná struktura, která vzniká z vláken spojených pomocí technologie nazývané „spunbonding“. Tento proces vytváří hustou síť mikrovláken, která umožňuje přístup vzduchu a vlhkosti, ale zároveň poskytuje ochranu proti prachovým částicím, mikroorganismům a vodě.

Tyvek se používá v různých odvětvích a aplikacích. Často se využívá jako materiál pro výrobu odolných obálek, balicích materiálů, stavebních izolací, ochranných oděvů a podobně. Jeho odolnost a odolnost vůči vodě a větru z něj dělají oblíbenou volbu pro venkovní aplikace, jako jsou střešní materiály nebo ochranné plachty.

Vzhledem k jeho lehkosti a odolnosti je Tyvek také oblíbeným materiálem pro různé umělecké a řemeslné projekty, včetně výroby map, malých dekorativních předmětů nebo dokonce oděvů a módních doplňků.

Celkově lze říci, že Tyvek je univerzálním materiálem, který kombinuje vlastnosti pevnosti, lehkosti a odolnosti, což ho činí užitečným pro mnoho různých aplikací.

Identifikační náramky vyrobené z materiálu Tyvek mají řadu výhod a použití v různých oblastech, jako jsou události, konference, nemocnice a další podobné situace, kde je potřeba jednoduchá a účinná identifikace lidí. Tyvek je lehký, odolný a voděodolný materiál, což z něj činí ideální volbu pro tento účel.

  • Objednávky bez potisku přijaté do 9:30, odesíláme tentýž den
  • 27 různých barev a vzorků
  • Doprava zdarma při objednávce nad 2 000 Kč
MODERNÍ ŘEŠENÍ

K čemu slouží identifikační náramky Tyvek?

Identifikační náramky (jinak též identifikační pásky na ruku) slouží k označení návštěvníků kulturních, společenských a sportovních akcí a lze je používat místo vstupenek. Umožňují pořadatelům snadnou kontrolu návštěvníků. Identifikační náramky jsou velmi pevné v tahu a jsou odolné vůči vodě. Jsou vyrobeny z moderního materiálu DuPont™ Tyvek® a jejich součástí jsou ochranné prvky - bezpečnostní zalepení s výsečí a značení v číselné řadě.

Díky barevné škále je možná identifikace skupin účastníků jako např. účinkující, hosté, VIP. Na akcích, kde se podává alkohol, je možno díky barvám odlišit osoby nezletilé a tak předejít konfliktům se zákonem. Náramky jsou univerzální a je tak možné je využít i pro děti. Na identifikační pásky lze natisknout prostý text s názvem akce nebo reklamu či logo firmy.